close
تبلیغات در اینترنت
آیین نگارش وب - برای نوشتن در وب تغییر قلم بدهید
منوی اصلی
آیدی مدیر وبلاگ
آرشیو وبلاگ
منوی اضافه
  • متن

نوشتن برای وب سایت قواعدی دارد که رعایت آن ها به رسیدن به نتیجه مطلوب در این زمینه کمک   می کند .
مسلما شما برای نوشتن روی کاغذ با محدودیت کمتری مواجه هستید . هر نویسنده ای  سبک نگارشی خودش را دارد . بعضی ها ترجیح می دهند تا از افعال معلوم در نوشته خود استفاده کنند و برخی استفاده از فعل های مجهول را بیشتر می پسندند ، اما به خاطر داشته باشید که برای نوشتن در وب از فعل های معلوم استفاده کنید ، به عبارتی معلوم نویسی کنید نه مجهول نویسی .
به عنوان مثال به جای عبارت "مالیات خودروهای فرسوده افزایش می یابد" ، بنویسید :"دولت مالیات خودروهای فرسوده را افزایش داد."

نکته دیگر در زمینه نگارش در وب این است که حتما از فعل های محکم استفاده کنید ، فعل هایی که قدرت داشته و ضربه ای باشند و به بهترین شکل ممکن عمل اتفاق افتاده را به تصویر بکشند .
به عنوان مثال فعل "مرد" یا "درگذشت" را به جای عبارت های فعلی "به دیدار خدا رفت" ، "به لقاء الله پیوست" و یا "از میان ما رفت" به کار ببرید . یادتان باشد خواننده می خواهد لب مطلب را بداند .
نوشتن عبارت های حماسی و توصیفی برای رسانه های چاپی مناسب است ، اما در مورد وب به هیچ وجه اینطور نیست .

اعلام منبع

نکته دیگری که باید در نوشتن برای وب در نظر داشته باشید ، این است که حتما منابع را اعلام کنید ، به این ترتیب به مطلب خود سندیت می بخشید و خواننده را به درستی آن مطمئن می کنید .

جلب اعتماد خواننده یعنی افزایش قدرت شما به عنوان یک نویسنده وب .
خواننده شما ترجیح می دهد تا منبع موثق اطلاعاتی را که که به او می دهید بداند تا اینکه یکسری مطالبی را بخواند که معلوم نیست از کجا آمده است . 

منبع:http://taleshi151.blogfa.com

صفحات وبلاگ